Repræsentantskabet


Formand for Repr??sentantskabet samt bestyrelsen for F?llesr?det: Mads Engholm.

ADHD-foreningen - www.adhd.dk (storkøbenhavn)
Repræsenteret v. Birthe Hartmann. Email: bihar9@gmail.com

ANGST-foreningen - www.angstforeningen.dk
Repræsenteret v. Marie S. Andersen. Email: marie@angstforeningen.com

Landsforeningen Autisme - www.autismeforening.dk
Reprræsenteret v. Tine Heerup. Email: tine.heerup@gmail.com 
Afdeling: København / Frederiksberg

 
BEDRE PSYKIATRI - Landsforeningen for pårørende - www.bedrepsykiatri.dk
Repræsenteret v. Mads Engholm. Email: mads.engholm@gmail.com
Afdelingerne: Amager/København/Frederiksberg. 

BEDRE PSYKIATRI - Landsforeningen for pårørende - www.bedrepsykiatri.dk
Repræsenteret v. Erik Frandsen. Email: ef@proator.com 
Afdeling: Københavns Vestegn.

BEDRE PSYKIATRI UNGDOM - www.bp-ungdom.dk
Repræsenteret v. Simon Gents. Email: bpu@bedrepsykiatri.com 

DepressionsForeningen - www.depressionsforeningen.dk
Repræsenteret v. Frederik Brejl. Email:  frederik@brejl.dk 

Landsforeningen for efterladte efter selvmord - www.efterladte.dk
Repræsenteret v. Signe Hjorthkjær. Email: shjortkjaerr@gmail.com

LAP - Landsforeningen Af nuværende og tidligere Psykiatribrugere - www.psykiatribrugere.dk

Repræsenteret v. Cornelius Christiansen. Email: cornelius@lap-kbh.dk
Afdelingerne: København/Frederiksberg

LAP - Landsforeningen Af  nuværende og tidligere Psykiatribrugere - www.psykiatribrugere.dk
Repræsenteret v. Lars Arredondo. Email: larsa@tdcadsl.dk
Afdeling: Københavns kreds

LAP - Landsforeningen Af  nuværende og tidligere Psykiatribrugere - www.psykiatribrugere.dk
Repræsenteret v. Bo Steen Jensen. Email: zentao@oncable.dk
Afdeling: Nordsjælland

LMS - Landsforeningen mod spiseforstyrrelser og selvskade - www.spiseforstyrrelser.dk
Repræsenteret v. Gitte Eiersholt. Email: gitteeiersholt@gmail.com

Netværkstedet Thorvaldsen, http://www.thorvaldsen.dk/
Repræsenteret ved Caia Davis. Email: thorvaldsen@thorvaldsen.dk

OCD-foreningen - www.ocd-foreningen.dk
Repræsenteret v. Stine Strand. Email: karmasko@hotmail.com

Foreningen Outsideren - www.outsideren.dk
Repræsenteret v. Grethe Kildegaard Nielsen. Email: grethe@outsideren.dk

SIND - www.sind.dk
Repræsenteret v. Michael Møller. Email: mmoe@mail.dk
Afdeling: Hovedstadens Regionskreds

SIND - www.sind.dk 
Repræsenteret v. Adchara Andersen. Email: adchara@ofir.dk
Afdeling: 
Frederiksberg

SIND - www.sind.dk 
Repræsenteret v. Kirsten Elise Hove. Email: kehove@gmail.com
Afdeling: Gladsaxe/Gentofte/Lyngby 

SIND - www.sind.dk 
Repræsenteret v. Inger Hansen. Email: inger.hansen@yourmail.dk
Afdeling: G
ribskov

SIND - www.sind.dk 
Repræsenteret v. Michael Svensson. Email: barpetri@gmail.com
Afdeling: 
København

SIND - www.sind.dk
Repræsenteret v. Kim Kjeldgaard. Email: km.kjeldgaard@gmail.com
Afdeling: Nordsjælland

SIND Ungdom - http://sindungdom.dk
Repræsenteret v. Helge Bjerre. Email: helge@sindungdom.dk

Skizofreniforeningen - www.skizofreniforeningen.dk
Repræsenteret v. Carsten Wilken. Email: wilkenpost1@dknet.dk


Personlige medlemmer:

Kate Spiederman. Email: 
Ulf Mehlgaard. Email: